O nás
Lektorka jógy - Nikola Odvárková
Jóga mne vrací do nejkrásnějších míst na planetě. Na druhé straně světa. I tady u nás doma. Byla se mnou vždy a všude. Když při praxi zavřu oči, téměř vždy mne má mysl vezme zpět na místa, kde jsem nechala část sebe. Nebo které nechalo část sebe ve mě.
Vracím se na rušnou uličku na Srí Lance, kde je to stejný počet kroků na pláž, jako do mé oblíbené kavárny. Na cestu, po níž jsem na kole jezdila skrze resort ve Vietnamu. Na útes na Bali, ze kterého jsme sledovali surfaře. Na pláž na Rhodosu, kde byly tak jemné vlny, že skoro nebyly slyšet. Do nejkrásnější yoga shaly na Filipínách s dechberoucím výhledem (doslova, na vrcholek ostrůvku, kde se nacházela, vedly desítky schodů!) na okolní ostrovy. A taky tam, kde jsme praktikovali společně. Protože jógovat ve skupině na nádherných místech, která spolu navštěvujeme, to jsou výjimečné vzpomínky.
Ze všeho nejradši ale mám, když mne zanese zpátky k sobě. Protože to je to, co nejvíc potřebujeme, když se snažíme vybalancovat pracovní a osobní život a zároveň jít za svými sny.
Mou radostí a vášní jsou koně, proto mi dělá obrovskou radost náš nový projekt Jóga mezi koňmi. Vlastním značku (nejen) jógového oblečení Buď Zen.
Vedu lekce naživo ve Dvoře Králové.
Online si se mnou můžete zapraktikovat na mém HeroHero
Chovatelka koní - Tereza Pejosová
Tereza se narodila v roce 1993 ve Dvoře Králové nad Labem. V roce 2015 na České zemědělské univerzitě v Praze vystudovala obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty a v roce 2018 dokončila magisterské studium Zájmového chovu koní.
Koním se začala intenzivněji věnovat od roku 2005 v jezdeckém klubu orientovaném sportovním směrem. Zlomový okamžik nastal, když od tatínka dostala první vlastní pony klisnu Lucky, která Terezu přiměla pokládat si velkou spoustu otázek. Mnoho odpovědí našla u českých i zahraničních méně či více známých trenérů. Největší dík za ohromnou trpělivost patří např. Zuzce Prokopové a Katce Santarové. Ohromnou inspirací je jí práce Honzy Bláhy. Neustále se snaží vzdělávat a ráda pomůže každému, komu je způsob její práce s koňmi blízký.
Magdaléna Nováková
Magdaléna Nováková se narodila v roce 1973 ve Dvoře Králové nad Labem. V roce 1999 absolvovala magisterské studium sociální práce na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje dlouhodobě jako sociální pracovnice s uživateli s tělesným, mentálním a duševním znevýhodněním.
Koním se začala věnovat od roku 2016 pod vedením Terezy Pejosové, pořídila si vlastního koně, práce s koňmi ji oslovil na tolik, že absolvovala v roce 2018 dvouletý kurz Aktivity s využitím koní České hiporehabilitační společnosti v Brně. Práci s koňmi považuje za jednu z nejsilnějších metod přinášejících změnu a osobnostní růst a snaží se ji zprostředkovat i ostatním. V práci spojuje dosavadní zkušenosti sociální pracovnice s osobami se znevýhodněním a metodami práce s koňmi.
Kateřina Pokorná
Jmenuji se Kateřina Pokorná je mi 14 let. Od 8 let jsem přemlouvala mamku, abych mohla chodit ke koním a v 9 letech se mi sen splnil. Mamka napsala do dvou stájí, já si vybrala Vraní Vrch a bylo to nejlepší rozhodnutí. Teď mám v pronájmu poníka Jiskru a pracujeme na přirozené komunikaci. S Jiskrou jezdíme na bičíkách a pracujeme na Line Free Collection. Mým cílem je, aby se mou chtěli koně být a měli jsme spolu hezky vztah.
Vraní Vrch Paddock Paradise
Do budování areálu se Tereza Pejosová spolu se svým otcem pustili na jaře 2012 po dlouhodobých zdravotních problémech jejich první klisny Lucky, jejíž zdravotní stav vyžadoval velké změny v managementu chovu. Vraní Vrch, pojmenovaný podle blízké Vraní výšiny, se tak stal domovem původně 4 koní a postupně prošel mnoha úpravami.
Postupně se paddock rozšiřoval a skládal se ze 4 vzájemně propojených okruhů o celkové délce cca 2km a k jeho správě se připojil Terezy manžel.
V srpnu 2019 se manželé rozhodli pro přestěhování celého areálu z pronajatých pozemků ve Volanově u Trutnova, na vlastní v Mladých Bukách. Podzim byl plný intenzivních příprav a 3.11. 2019 se stádo přestěhovalo do nového působiště v blízkosti jezdeckého areálu TJ Krakonoš.
Povrchy i terény jsou velmi členité. Samozřejmostí je otevřený venkovní přístřešek se zpevněným povrchem, 2 vyhřívané napáječky, pískoviště, drbadla, stanoviště s minerálními lizy, přírodní napajedlo, stromové háje a lesíky. Všichni koně jsou v režimu 24/7, pouze pro výjimečné případy jsou k dispozici 2 uzavřené boxy. Pro majitele koní je na Vraním Vrchu k dispozici vytápěná sedlovna, krmírna a klubovna, po dohodě také písková jízdárna, krytá hala a kruhovka TJ Krakonoš.
Celý areál je v postupném a neustálém vývoji s cílem zvyšovat komfort koní i lidí.